 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KHAU-17D11-24)
TE Connectivity / P&B KHAU-17D11-24
PartNo:
KHAU-17D11-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 332
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 4PDT SCKT MT 24VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Lug
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Current Rating:2.5 A
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Solder Lug
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:690 Ohms