TE Connectivity / P&B (KHAU-17D12-24)
PartNo:
KHAU-17D12-24
Manufacturers:
TE Connectivity / P&B
Qty:
245
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 4PDT SCKT MT 24VDC
Details
Product:
Power Relays
Type:
Standard
Contact Termination:
Solder Lug
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
DIN Rail
Contact Form:
4PDT (4 Form C)
Contact Current Rating:
5:00 上午
Switching Voltage:
240 VAC
Coil Termination:
Solder Lug
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
24 VDC
Coil Resistance:
690 Ohms