 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUEP-11D15-24)
TE Connectivity / P&B KUEP-11D15-24
PartNo:
KUEP-11D15-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 176
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT PLAIN 24VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:DIN Rail
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:320 Ohms
Coil Current:51 mA