 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUEP-11D35-24)
TE Connectivity / P&B KUEP-11D35-24
PartNo:
KUEP-11D35-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 99
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 10A 24VDC GEN PURPOSE RELAY
Product Information:
RoHS:
Mounting Type:DIN Rail
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:320 Ohms