 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUEP-3A15-120)
TE Connectivity / P&B KUEP-3A15-120
PartNo:
KUEP-3A15-120
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 91
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO-DM 120VAC 10A GEN PURPOSE RLY
RoHS:Details
Mounting Type:DIN Rail
Contact Form:SPST (1 Form X)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:2.25 kOhms