 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUEP-7D15-48)
TE Connectivity / P&B KUEP-7D15-48
PartNo:
KUEP-7D15-48
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 87
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 10A 48VDC GEN PURPOSE RELAY
RoHS:Details
Mounting Type:DIN Rail
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:48 VDC
Coil Resistance:1.26 kOhms