 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUP-11D11-24)
TE Connectivity / P&B KUP-11D11-24
PartNo:
KUP-11D11-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DP PLN QC/SLDR 24VDC
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:472 Ohms
Coil Current:51 mA