 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUP-11D55-12)
TE Connectivity / P&B KUP-11D55-12
PartNo:
KUP-11D55-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 216
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT BRKT MT 12VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Bracket
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:120 Ohms
Coil Current:100 mA