 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUP-14A35-120)
TE Connectivity / P&B KUP-14A35-120
PartNo:
KUP-14A35-120
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 92
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 3PDT W/ LAMP 120VAC
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:1.7 kOhms
Coil Current:17.5 mA