 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KUP-14D15-24)
TE Connectivity / P&B KUP-14D15-24
PartNo:
KUP-14D15-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 684
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 3PDT PLAIN 24VDC
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:472 Ohms
Coil Current:51 mA