 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (LKT1AF-24V)
Panasonic Industrial Devices LKT1AF-24V
PartNo:
LKT1AF-24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 97
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Slim Hgh Sensitivity 10A 277VAC 24V
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:2304 Ohms
Coil Current:10.4 mA