Omron Automation and Safety (LY1F-AC12)
PartNo:
LY1F-AC12
Manufacturers:
Omron Automation and Safety
Qty:
97
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays GP RELAY
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Quick Connect Terminal
Mounting Style:
Panel
Mounting Type:
Flange
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
15 A
Switching Voltage:
250 VAC, 125 VDC
Coil Termination:
Quick Connect Terminal
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 VAC
Coil Resistance:
91 Ohms
Coil Current:
106.5 mA