 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (LY2-0-DC24)
Omron Automation and Safety LY2-0-DC24
PartNo:
LY2-0-DC24
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 433
Request Qty:
Description: General Purpose Relays PCB DPDT 24VDC
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 125 VAC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:650 Ohms
Coil Current:36.9 mA