 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (LY2F-DC12)
Omron Automation and Safety LY2F-DC12
PartNo:
LY2F-DC12
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 166
Request Qty:
Description: General Purpose Relays PLUG-IN DPDT 12VDC
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:7:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 125 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:160 Ohms
Coil Current:75 mA