 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (MJN2CE-DC12)
Omron Automation and Safety MJN2CE-DC12
PartNo:
MJN2CE-DC12
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 115
Request Qty:
Description: General Purpose Relays FLNG MT DPDT 12VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:50 mOhms
Coil Current:1.2 A