 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (MY4-02-DC12)
Omron Automation and Safety MY4-02-DC12
PartNo:
MY4-02-DC12
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 98
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 12VDC 4PDT PLUG-IN
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Plug Pin
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Plug Pin
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:160 Ohms
Coil Current:75 mA