 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (NC2D-JP-DC24V)
Panasonic Industrial Devices NC2D-JP-DC24V
PartNo:
NC2D-JP-DC24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 115
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 5A 24VDC DPDT FLAT PCB
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.6 kOhms