 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (PB134012)
TE Connectivity / Schrack PB134012
PartNo:
PB134012
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 1241
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1FormN SPDT 12VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:400 Ohms