 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (PE514005)
TE Connectivity / Schrack PE514005
PartNo:
PE514005
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 960
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 5 AMP 5VDC SPDT
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:5 V
Coil Resistance:125 Ohms
Coil Current:40 mA