 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (R10-E1P4-V700)
TE Connectivity / P&B R10-E1P4-V700
PartNo:
R10-E1P4-V700
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 216
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 3 AMP 24VDC 4PDT
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Plug Pin
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Current Rating:3:00 上午
Switching Voltage:120 VAC
Coil Termination:Plug Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:700 Ohms