 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (R10-E1W2-V700)
TE Connectivity / P&B R10-E1W2-V700
PartNo:
R10-E1W2-V700
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 86
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT SOLDER 700 OHMS
Product Information:
RoHS:In Transition
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:7.5 A
Switching Voltage:120 VAC
Coil Termination:Plug Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:700 Ohms
Coil Current:7.5 A