 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (R10-E1X2-V185)
TE Connectivity / P&B R10-E1X2-V185
PartNo:
R10-E1X2-V185
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 101
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT PLG-N 185 OHMS
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Plug Pin
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:120 VAC
Coil Termination:Plug Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:185 Ohms