 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RP7SL012)
TE Connectivity / Schrack RP7SL012
PartNo:
RP7SL012
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 164
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 12A 12VDC POWER PCB RELAY
Product Information:
RoHS:
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:12:00 上午
Switching Voltage:400 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:270 Ohms