 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RT424024)
TE Connectivity / Schrack RT424024
PartNo:
RT424024
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 6494
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 8A 24VDC PCB
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:1440 Ohms
Coil Current:16.7 mA