 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RT424F12)
TE Connectivity / Schrack RT424F12
PartNo:
RT424F12
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 1692
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 8A 12VDC 240Ohm GEN PURPOSE RELAY
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Dual Coil Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:240 Ohms