 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RT425005)
TE Connectivity / Schrack RT425005
PartNo:
RT425005
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 500
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 8A 5VDC 62Ohm Power PCB Relay
Product Information:
RoHS:
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:5 V
Coil Resistance:62 Ohms