 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RTE24024F)
TE Connectivity / Schrack RTE24024F
PartNo:
RTE24024F
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 6976
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 8A 24VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:1.44 kOhms
Coil Current:16.7 mA