TE Connectivity / Schrack (RTE24110)
PartNo:
RTE24110
Manufacturers:
TE Connectivity / Schrack
Qty:
495
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 110V 8A 2CO THT POWER RELAY
Switching Voltage:
250 VAC
Coil Voltage:
110 VDC
Coil Resistance:
28800 Ohms