 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RX424024C)
TE Connectivity / Schrack RX424024C
PartNo:
RX424024C
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 473
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RX424024C
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:400 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.095 kOhms