 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (RZ03-1A4-D024)
TE Connectivity / Schrack RZ03-1A4-D024
PartNo:
RZ03-1A4-D024
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 980
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1FormA-NO 24V 12A at 250V
Product Information:
RoHS:
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:16 A
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V