 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (SCL-DPDT-120VAC)
Song Chuan SCL-DPDT-120VAC
PartNo:
SCL-DPDT-120VAC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 210
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 12A 120VAC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:3.4 kOhms