 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (SCL-DPDT-24VDC)
Song Chuan SCL-DPDT-24VDC
PartNo:
SCL-DPDT-24VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 134
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 12A 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:650 Ohms
Coil Current:37 mA