 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (SF4D-DC24V)
Panasonic Industrial Devices SF4D-DC24V
PartNo:
SF4D-DC24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 120
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 6A 24V 2FORMA/2FORMB PCB
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Polarized
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:4PST (4 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.152 kOhms
Coil Current:20.8 mA