Panasonic Industrial Devices (SP2-DC24V)
PartNo:
SP2-DC24V
Manufacturers:
Panasonic Industrial Devices
Qty:
118
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 15A 24VDC DPDT PLUG-IN
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Quick Connect Terminal
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
Contact Form:
DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Quick Connect Terminal
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
1.92 kOhms
Coil Current:
12.5 mA