 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ST1-DC24V-F)
Panasonic Industrial Devices ST1-DC24V-F
PartNo:
ST1-DC24V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 253
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 8A 24VDC 1FORMA/1FORMB PCB
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Polarized
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A), SPST (1 Form B)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:2.4 kOhms
Coil Current:10 mA