 All Product > Relays > General Purpose Relays > Honeywell  (SZR-LY2-N1-DC24V)
Honeywell SZR-LY2-N1-DC24V
PartNo:
SZR-LY2-N1-DC24V
Manufacturers: Honeywell
Qty: 148
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAYS PLUG-IN
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:650 Ohms
Coil Current:36.9 mA