TE Connectivity / P&B (T77S1D10-24)
PartNo:
T77S1D10-24
Manufacturers:
TE Connectivity / P&B
Description:
General Purpose Relays SPST-NO 10A 24VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
10:00 上午
Switching Voltage:
33 VDC, 250 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
24 VDC
Coil Resistance:
1280 Ohms
Coil Current:
18.75 mA