 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T77V1D10-05)
TE Connectivity / P&B T77V1D10-05
PartNo:
T77V1D10-05
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 1000
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 10A 5VDC MINI PCB RELAY
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:5 V
Coil Resistance:55 Ohms