TE Connectivity / P&B (T7NS1D1-12)
PartNo:
T7NS1D1-12
Manufacturers:
TE Connectivity / P&B
Qty:
961
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPST-NO 10A 12VDC 1000
RoHS:
No
Product:
Low Profile Relays
Type:
Miniature
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
400 Ohms