TE Connectivity / P&B (T90N1D12-24)
PartNo:
T90N1D12-24
Manufacturers:
TE Connectivity / P&B
Qty:
784
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPST-NO PCB 24VDC
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
30 A
Switching Voltage:
277 VAC
Coil Voltage:
24 VDC
Coil Resistance:
660 Ohms
Coil Current:
36 mA