 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T90N1D12-48)
TE Connectivity / P&B T90N1D12-48
PartNo:
T90N1D12-48
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 487
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAY PWR SPST 30A 48VDC PCB
Product Information:
RoHS:
Product:
Type:
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:48 VDC
Coil Resistance:2560 Ohms