TE Connectivity (T90S5D42-12)
PartNo:
T90S5D42-12
Manufacturers:
TE Connectivity
Qty:
490
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPDT 20A 12VDC PWR PCB/PNL MNT RLY
Contact Current Rating:
30 A
Switching Voltage:
277 VAC
Coil Voltage:
12 VDC