TE Connectivity / P&B (T90S5D42-24)
PartNo:
T90S5D42-24
Manufacturers:
TE Connectivity / P&B
Qty:
620
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 30A GP RELAY
Contact Current Rating:
30 A
Switching Voltage:
277 VAC
Coil Voltage:
24 VDC
Coil Resistance:
660 Ohms
Coil Current:
36 mA