 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P11A22-24)
TE Connectivity / P&B T92P11A22-24
PartNo:
T92P11A22-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 261
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT PNL MT 24VAC
Product Information:
RoHS:In Transition
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:36.6 Ohms