 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P11A22-277)
TE Connectivity / P&B T92P11A22-277
PartNo:
T92P11A22-277
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 120
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT PNL MT 277VAC
RoHS:Details
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:277 VAC
Coil Resistance:5485 Ohms