 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P7A22-24)
TE Connectivity / P&B T92P7A22-24
PartNo:
T92P7A22-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 210
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO PNL MT 24VAC
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:36.6 Ohms
Coil Current:30 A