 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P7A52-120)
TE Connectivity / P&B T92P7A52-120
PartNo:
T92P7A52-120
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 121
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 3OAmp PwrPCB
Type:Standard
Contact Termination:Screw
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:950 Ohms