 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P7D12-12)
TE Connectivity / P&B T92P7D12-12
PartNo:
T92P7D12-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 202
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO PC MT 12VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Power
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:86 Ohms
Coil Current:30 A