 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P7D22-22)
TE Connectivity / P&B T92P7D22-22
PartNo:
T92P7D22-22
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 96
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST 30A 22VDC PWR PCB/PNL MNT RLY
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:600 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:22 V
Coil Resistance:350 Ohms