 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92P7D52-12)
TE Connectivity / P&B T92P7D52-12
PartNo:
T92P7D52-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 391
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST-NO 30Amp PwrPCB
Type:Standard
Contact Termination:Screw
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:86 Ohms